25 Kasım 2017 Cumartesi

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Hac kura sonuçları Açıklandı (Hac Kura çekilişi 2017) Sorgu

Hac kura sonuçları Diyanet tarafından açıklandı. 2017 Hac kura sonuçları için aktif linki tıklayınız. Hac kura sonuçları çekilişi bugün yapıldı. 2 milyon hacı adayının gözü bugün çekilen hac kuralarındaydı.

24 Şubat 2017 Cuma 10:54
Bu haber 182 kez okundu
Hac kura sonuçları Açıklandı (Hac Kura çekilişi 2017) Sorgu
 Hac kura sonuçları Diyanet tarafından açıklandı. 2017 Hac kura sonuçları için aktif linki tıklayınız. Hac kura sonuçları çekilişi bugün yapıldı. 2 milyon hacı adayının gözü bugün çekilen hac kuralarındaydı.


Milas Müftülüğü, hacca gitmek isteyenler için kayıt yenileme işlemlerinin sona erdiğini açıkladı. Milas’tan kutsal topraklara gitmek isteyen hacı adaylarından; 186’sı ön kayıt, 856’sı kayıt yenileme işlemi yaptı. Toplamda Bin 042 hacı adayı, dini vecibelerini yerine getirmek için kura çekimini dört gözle beklemeye başladı.IFrame

KURA ÇEKİMİ 24 ŞUBAT’TA

İlçe Müftülüğü, hac kuralarının 24 Şubat Cuma günü çekileceğini duyurdu. Kura çekiminde, kutsal topraklara gitmeye hak kazanan hacı adayları için 27 Şubat Pazartesi günü kesin kayıt işlemleri başlayacak. Kesin kayıt işlemleri için hacı adaylarının, Muğla Müftülüğü’ne müracaat etmesi gerektiği bildirildi.

Milas Müftüsü Ali Saim Doğru, şimdiden hacı adaylarının hac ibadetinin hayırlı olmasını belirterek “Kayıt yenileme işlemi, sona erdi. Bu yıl Milas’tan 187 hacı adayımız ön kayıt yaptırdı. 856 hacı adayımız da bu yıl otomatik kayıt yenileme işlemi olmadığı için müftülüğe gelerek, kayıtlarını yeniledi. 24 Şubat tarihinde hac kura çekimleri yapılacak. 27 Şubat tarihinde de kesin kayıt işlemleri için hacı adayları Muğla Müftülüğü’ne başvuracak. İnşallah şimdiden kutsal ibadetini yerine getirecek olan hacı adaylarımızın sıhhatle ve kutlu bir şekilde gerçekleştirmesini diliyorum.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ndan yapılan açıklamaya göre, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını belirlemek için gerçekleştirilecek kura çekimi bugün saat 15.00'te Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in katılımıyla Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Konferans Salonu'nda yapılacak. 

Bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapılacak kura çekiminde hacı adayları, başvuru yapan 1 milyon 892 bin 724 kişi arasından belirlenecek.

Vatandaşlar, saat 15.00'te başlayacak kura çekiminin sonuçlarına saat 23.00'ten itibaren Diyanet İşleri Başkanlığının "http://hac.diyanet.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.

Kesin kayıtlar 10 Mart'a kadar yapılacak

Kurada "Kesin Kayıt Hakkı" elde edenler, 27 Şubat-10 Mart tarihlerinde "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecek.

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, kura sırası gözetilerek 16-24 Mart arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

Şehit yakını ve gazilerin kayıtları

Hacca gitmek için müracaat eden şehit yakını, anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazilerin kendisi ve eşlerinin kayıtları ise 16-24 Mart'ta konaklama türüne ait hac ücretini yatırmaları şartıyla il müftülüklerinde yapılacak.

Hacı adayları 31 Temmuz-26 Ağustos tarihlerinde hac yolculuğuna başlayacak ve 5 Eylül'den itibaren de dönüşe geçecek. Son hac kafilesi ise 30 Eylül'de yurda dönecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarının yolculuk öncesi manen ve ruhen hazırlanması gerektiği bilinciyle, il ve ilçe müftülüklerinde nisan ayından son çıkış gününe kadar eğitim ve seminerler düzenleyecek. 

Anahtar Kelimeler: Hac Kura Sonuçları

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5