23 Ocak 2018 Salı

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

'Bir kişinin hatasını 80 milyon çekecek'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa referandumu kapsamında dün Afyonkarahisar’da çeşitli temaslarda bulundu.

24 Mart 2017 Cuma 09:57
Bu haber 192 kez okundu
'Bir kişinin hatasını 80 milyon çekecek'
 Kılıçdaroğlu, toplantılarda ve halka hitabında özetle şunları söyledi:
ANNELERE SORUYORUM

“Ne diyorlar? ‘Kılıçdaroğlu doğruları söylemiyor.’ Peki, söylesinler ben hangi yanlış cümleyi kurdum? Millet meclisindeki 550 milletvekiline mi güvenelim bir kişiye mi güvenelim? 550 kişinin aklı mı daha iyidir yoksa bir kişinin aklı mı? Burada annelere soruyorum. Freni olmayan bir otobüse çocuklarınızı bindirir misiniz? Hiç kimse bindirmez. Freni olmayan bir otobüse ben evladımı niye bindireyim? Freni olmayan bir sistem yaratıyoruz. Çünkü üstünlerin hukukunu kuruyoruz. Hukukun üstünlüğünü değil. Neden üstünlerin hukuku, çünkü yetki verdiğimiz kişilerin hiçbirisi hesap vermeyecek.

ÜSTÜNLERİN HUKUKU YAPILIYOR

Dünyanın en gelişmiş 10 ülkesine bakın ABD dışında tamamı parlamenter sistem. Dünyanın en fakir 10 ülkesine bakın tamamında başkanlık sistemi var. Başkan çok varlıklı, halk sefalet içinde. Birlikte yaşama irademizi ortaya koyacağız. Demokrasi hepimiz için geçerli benim için de geçerli benim gibi düşünmeyen için de geçerli. Bizim için üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü geçerlidir. Üstünlerin hukukunu yapıyorlar. Nasıl? Tek adama her türlü yetki, hiç hesap vermeme, sadece kendisi için değil yardımcıları ve bakanlar için ömür boyu dokunulmazlık...

NASIL TARAFSIZ OLACAK


Şimdi biz bir rejim değişikliğinin içine giriyoruz. Rejimi değiştireceğiz. Birinci soru şu: Hangi gerekçeyle rejim değişir? Bir Allah’ın kulu çıkıp makul ve mantıklı gerekçe açıklaması lazım. Deniliyor ki ‘Devlette çift başlılık bitecek.’ Tam tersine devlet yönetiminde çift başlılık olacak. En tepedeki kişi hem başkan olacak hem de siyasi partinin genel başkanı olacak. Bu kişi nasıl tarafsız olacak? Mesele memleket meselesidir, Cumhuriyet, vatan, bayrak, demokrasi meselesidir. O kadar fazla yetkiler veriyoruz ki bir kişiye; bu kişi hata yaptığı zaman hatayı 80 milyon çekecek.” 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5