23 Ocak 2018 Salı

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Alparslan Türkeş'li evet afişine sert tepki

Ak parti'nin Alparslan Türkeş'i 'Evet' kampanyasına malzeme etmesine Alparslan Türkeş Vakfı tepki gösterdi.

28 Şubat 2017 Salı 13:18
Bu haber 589 kez okundu
Alparslan Türkeş'li evet afişine sert tepki

AK Parti'nin, Alparslan Türkeş'i 'Evet' kampanyasına malzeme etmesine Alparslan Türkeş Vakfı'ndan sert tepki geldi. İşte Alparslan Türkeş Vakfı'nın basın açıklaması...

Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk milliyetçiliğini, kurucusu olduğu siyasi partinin programı haline getirmek suretiyle Türk siyasi tarihine damgasını vurmuştur. 

 

MHP ve Ülkücü Hareketin kurucu lideri Türkeş, bu manada kişiliği, hayatı, fikirleri, ülküsü ve mücadelesiyle geniş kitleleri derinden etkilemiş; bir çok yönüyle öncü ve örnek olmuştur.

 

Hayatı boyunca siyasi çıkar uğruna milli ve manevi değerlerin istismarından özenle kaçınan Başbuğ Alparslan Türkeş, "gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için" siyaset yapmayı şiar edinmiştir.

 

Siyasi varlıklarını zamanında Türkeş düşmanlığı üzerine bina edenler, kitleler üzerindeki büyülü etkisini keşfedeli beri sözde “ Türkeşsever” olmuşlardır.

 

Hemen her seçim öncesi ve özellikle de referandum öncesi geleneksel hale gelen "Türkeş istismarcıları" bin bir kılığa girerek bu günlerde yeniden sahne almışlardır. 

Türkeş beyin ve fikirlerinin istismarı, kim tarafından yapılırsa yapılsın en hafif tabiriyle Başbuğumuzun kemiklerini sızlatmaktadır.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği milyonlarca ülkücüye olmadık hakaretleri reva görenlerin, iktidarda kalabilmek için siyasi rekabetin ötesinde MHP'yi yerden yere vuranların, iktidarları boyunca sürgünlere ve kıyımlara uğrattıkları ülkücü, milliyetçi ve vatanseverler kadroların yerine yandaşlarını yerleştirenlerin şimdilerde sözde Türkeşsever olmaları yalanın, riyanın ve istismarın ibret tablosudur.

 

Her önüne gelenin kandırdığı  bu fikir fakiri istismarcılar, ne yaparlarsa yapsınlar Türk milliyetçilerini ve ülkücüleri kandıramayacaklardır.

Türkeş beyin görüşleri, fikirleri ve ülkeleri birbirinden ayrılmaz bir bütündür; tamamı kayıtlı, belgeli ve tescillidir.

 

En büyük eserim dediği MHP'nin yönetiminin, Başbuğ Alparslan Türkeş beyin siyasi hatırasını incitenlere ve siyasi çıkar için riyakarca istismar edenlere referandum tercihinden bağımsız olarak, gerekli cevabı vermesini umuyor, bekliyor ve temenni ediyoruz. 

 

Vakfımız, yeri ve zamanı geldikçe; Alparslan Türkeş’in manevi hatırasını, fikirlerini ve eserlerini istismar edenlere karşı gerekli yasal yollara müracaat edecek, açıklamalarıyla kamuoyunu aydınlatacak ve Başbuğ Alparslan Türkeş beyin aziz hatırasına sonuna kadar sahip çıkacaktır.

 

Alparslan Türkeş Vakfı

Adına Başkan Seval TÜRKEŞ

 

Anahtar Kelimeler: Alparslan Türkeş

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5