23 Ocak 2018 Salı

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

3 referandum anket sonucu Yıldırım'ın masasında

Son referandum anket sonuçları Başbakan Binali Yıldırım'ın masasında. Abdülkadir Selvi sonuçları köşesinde yayımladı. Refarandum anket sonuçlarına göre evet mi hayır mı önde?

23 Şubat 2017 Perşembe 09:42
Bu haber 329 kez okundu
3 referandum anket sonucu Yıldırım'ın masasında
Son referandum anketleri Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında MYK'da ele alındı. Üç anket sonuçlarına göre "evet" oyları önde.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti cephesinden yansıyan kulisleri bugünkü yazısında aktardı. Selvi, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kampanya dilini yumuşatmasının sokağa olumlu şekilde yansıdığını düşünüyor. Günler azaldıkça kararsızların azaldığına dikkat çeken yazar, AK Parti'nin elindeki son anket sonuçlarını böyle duyurdu:

KARARSIZLAR AZALIYOR

"Kararsızların oranı yüzde 17’ye geriledi. Bir kısmının sandığa gitmemesi bekleniyor. Referandum olmasına rağmen araştırmalar katılımın yüzde 85-90 arasında olacağını gösteriyor. Bizde seçimlere ilgi yüksek ancak referanduma katılım oranı düşük. 2010 referandumunda yüzde 73.71, 2007’de ise bu oran yüzde 67.49’du. 16 Nisan’da katılımın yüksek olması bekleniyor. Halkımız sistem değişikliğine duyarsız değil.

EVET VE HAYIRLAR NE DURUMDA?

Peki oranlar ne gösteriyor? En son veriler Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında yapılan MYK’da ele alındı. Üç sonuç var, üçünde de evetler önde. Ama öyle büyük bir kopuş yok. Kararsızlar dağıtıldığı takdirde evet oyları en az yüzde 53.8, en fazla yüzde 54.5 görünüyor. Kararsızlar dağıtıldığında evet-hayır oranı şöyle:

Yüzde 53.8 evet, yüzde 46.2 hayır.
Yüzde 54 evet, yüzde 46 hayır.
Yüzde 54.5 evet, yüzde 45.5 hayır."
Anahtar Kelimeler: ReferandumAnket

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5