25 Kasım 2017 Cumartesi

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

2017 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Kadro ve pozisyonlara atanma nasıl olacak?

2017 KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce memur adayı tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. KPSS tercihlerini yapan adaylar için yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar KPSS tercih sonuçlarını ÖSYM'nin resmi internet sayfası üzerinden görüntüleyebilecekler. Peki, 2017 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

12 Temmuz 2017 Çarşamba 20:49
Bu haber 155 kez okundu
2017 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Kadro ve pozisyonlara atanma nasıl olacak?
 

KPSS tercihlerinin sonuçları için araştırmalar sürüyor. ÖSYM'nin bu yıl pek çok sınavın sonucu için tarih vermesi memur adaylarını da beklenti içerisine soktu. KPSS 2017/1 tercih sonuçları için net bir tarih olup olmadığını sorgulayan adaylar sık sık ÖSYM resmi sayfasını ziyaret ediyor. Peki ÖSYM KPSS 2017/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Çalışma ve Sosyal Bakanlığınca, kamu görevine ilk defa atanacakları kapsayan KPSS 2017/1 merkezi yerleştirmelerin sonuçları için heyecan dorukta. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet sitesine girerek işlemlerini gerçekleştirdiler. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde yapılan KPSS-2016'ya, ortaöğretim düzeyinde 3 milyon 294 bin 958 aday, ön lisans düzeyinde 1 milyon 280 bin 111 aday ve lisans düzeyinde ise 1 milyon 231 bin 54 aday olmak üzere toplam 5 milyon 806 bin 123 aday girdi. Zorlu bir süreci geride bırakan adaylar KPSS tercih sonuçları için sık sık ÖSYM’nin resmi sayfasını ziyaret ediyor. KPSS tercih sonuçları için net bir tarih var mı?

ÖSYM’den bir açıklama gelmedi ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında sonuçlarında 12 Temmuz Çarşamba günü açıklanacağı öngörülüyor.

SONUÇLARIN DUYURULMASI 

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA 

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR 

KPSS'de yüksek puan almak, bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5