15 Aralık 2017 Cuma

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Ukrayna'dan 1 Milyon Turist Geldi

Kimliğini Kapan Türkiye'ye Koştu! Ukrayna'dan 1 Milyon Turist Geldi

17 Haziran 2017 Cumartesi 19:25
Bu haber 85 kez okundu
Ukrayna'dan 1 Milyon Turist Geldi
 

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Ukrayna'dan Türkiye'ye bir milyondan fazla turist geldiğini söyleyerek, "Stratejik ortaklığımızın bunda büyük payı var." dedi.

Ukrayna'nın  Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha,  Muğla'nın  Marmaris ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu. Sybiha,  Ukrayna'dan  Türkiye'ye bir milyondan fazla turist geldiğini söyleyerek, "Stratejik ortaklığımızın bunda büyük payı var." dedi. Büyükelçi Sybiha,  Muğla'nın  Marmaris ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.

1 MİLYONDAN FAZLA TURİST GELDİ

Marmaris Belediyesini ziyaret eden Sybiha, bir süre Belediye Başkanı  Ali Acar ile sohbet etti.
Sybiha, ziyarette gazetecilere yaptığı açıklamada,  Marmaris'in doğal güzelliğinin yanı sıra insanlarının da eşsiz olduğunu dile getirdi.  Marmaris'in turizmde çok mesafe aldığına değinen Sybiha, şunları belirtti:

"Ukrayna'dan  Türkiye'ye bir milyondan fazla turist geldi. Stratejik ortaklığımızın bunda büyük payı var. Bu da çok iyi bir şey. Bu ay yürürlüğe giren çipli kimliklerle seyahat anlaşmasından sonra  Ukrayna'dan gelen turistlerin sayısı daha da artacak. Havacılık alanında bağlantılar daha artacak. Bütün bunlar ilerleyen zamanda ilişkilerimizin daha da derinleşmesini sağlar, iki ülke arasındaki var olan dostane ilişkiyi daha da sıkılaştırır."

"ZİYARETLER 3 KAT ARTTI"

Sybiha,  Marmaris'i gördükten sonra insanın ayrılmak istemediğini vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

"İki ülke ilişkileri çok aktif. İki ülke arasındaki ticaret hacmi yüzde 25 arttı. Bölgeler arası iş birliği ikili ilişkilere de katkı sağlar.  Ukrayna'dan bir şehrimizi  Marmaris'e kardeş şehir yapmak istiyoruz.  Türkiye'de kendimizi ülkemizde gibi hissediyoruz. Seyahat anlaşmasından sonra geliş gidişler 3 kat arttı. Ziyaretler 3 kat arttı. Charter uçuşlarında artış var."

"TÜRKLER ÇOK SEVİLİYOR"

İki halkın birbirine inanılmaz derece yakın olduğunu, bunu ziyaretlerde gördüğünü belirten Sybiha,  Ukrayna'da Türklerin çok sevildiğini ve sıcak karşılandığını kaydetti.

Marmaris Belediye Başkanı  Ali Acar da  Marmaris'in  Ukrayna ile ilişkilerinin güzel ve sürekli ilerleyen bir gösterge ile devam ettiğini belirtti.

Ukraynalıların  Marmaris'i çok sevdiğini bildiklerini vurgulayan Acar, "Biz de onları çok seviyoruz. Büyükelçimizin sezon içerisinde ziyaretleri çok anlamlı ve önemli.  Marmaris'ten övgü ile bahsetmesi,  Ukrayna'dan gelen turistlerin memnuniyeti bizim için çok anlamlı." diye konuştu.

KARDEŞ ŞEHİR OLABİLİRLER

Büyükelçi Sybiha,  Ukrayna'nın Vinnitsya şehri ile  Marmaris'in kardeş şehir olması talebini iletirken, Başkan Acar da buna olumlu yanıt verdi.

Ziyarette Başkan Acar ve Büyükelçi Sybiha birbirlerine hediyeler verdi.

Ukraynalıların icatlarına ilişkin panoların sergilendiği "Ukrayna'nın Dünyaya Hediye Ettiği 50 İcat" adlı serginin açılışı bir alışveriş merkezinde gerçekleştirildi. Açılışta  Ukrayna'dan  Marmaris'e gelen "Mirage World" adlı dans grubu gösteri sundu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5