22 Ocak 2018 Pazartesi

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

KPSS'siz memur alımı - Sınavsız memur alan devlet kurumları

Sınavsız memur alımı başladı mı, ne zaman başlayacak soruları son günlerin en fazla merak edilen konular arasında yer alıyor. KPSS şartı olmadan memur alımı yapacak olan kurumlar alacakları kişileri mülakat ya da kendi hazırlamış oldukları sınavlara tabi tutarak gerçekleştirmektedirler. İşte KPSS'siz memur alımı - Sınavsız memur alan devlet kurumları

01 Nisan 2017 Cumartesi 10:50
Bu haber 243 kez okundu
KPSS'siz memur alımı - Sınavsız memur alan devlet kurumları
 KPSS'siz memur alımı - Sınavsız memur alan devlet kurumları belli oldu. 


Mart 2017 tarihi itibariyle kamuya KPSS şartlı ve KPSS şartsız ( şimdilik sadece askeri personel alımları, zamanla güncellenecektir) çok sayıda personel alınacak.

2017 Mart ayında kamu kurum ve kuruluşlarına sözleşmeli personel statüsünde 30 bine yakın personel alımı yapılacak. Hangi bakanlıklar açıktan personel alıyor? işte detaylar... KPSS'iz memur alımı ile ilgili olarak öncelikli olarak herkesin hayalini kurduğu memur olmak için KPSS'ye giren adayların şansı daha yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ancak aşağıda belirtmiş olduğumuz kurumlar bu alımları yılda belli seferlerde yapmakta ve az kontenjan oluşturmaktadır. En büyük personel alımını Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Personel statüsünde 24 Bin askeri personelle yapacak.

BAŞVURULAR PERSONEL ALACAK KURUMUN İNTERNET SİTESİNDEN YAPILMAKTADIR

Sınavsız memur alımı yapan kurumlar şu şekildedir

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği memurlukları,

Bakan Yardımcısı memur kadroları,

Başbakan Baş müşaviri memur kadroları,

Başbakan ve Başbakanlık Müşaviri memur kadroları,

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri kadroları,

Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar,

Müsteşar Yardımcısı,

Hukuk Müşaviri,

Daire Başkanı ve Müşavir Avukat memur kadroları,

Toplu Konut İdaresi(TOKİ) Başkanlığına ait Başkan,

Başkan Yardımcısı,

Hukuk Müşaviri,

Daire Başkanı,

Uzman,

Uzman Yardımcısı,

Müşavir Avukat ve Şube Müdürü(Uzman) memur kadroları,

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Başkan,

Başkan Yardımcısı,

Başkanlık Müşaviri,

Daire Başkanı,

Proje Grup Başkanı ve Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği memur kadroları,

MSB 24 BİN SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL ALACAK

Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Personel statüsünde 24 Bin askeri personel alımı yapacak.  

BANDO ASTSUBAY VE SUBAY ALIMINA DAİR BİLGİLENDİRME MSB.GOV.TR ADRESİNDE

Yine MSB tarafından yapılan resmi duyuruya göre 83 Bando Astsubay ve Subay alımı yapılacak. İlgili alımlara dair tüm gelişmeleri ve duyuruları msb.gov.tr adresi üzerinden takip edebilirsiniz.  

EGM SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK ( KPSS MİN 50 PUAN)

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Bilgisayar Mühendisi ve Elektrik - Elektronik Mühendisi alacak! Söz konusu alımlar için ayrılan kontenjan toplamda 15 olarak açıklandı. Başvuru şartlarına ve tüm detaylara göz atmak için lütfen 

BDDK 100 PERSONEL ALIYOR

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Bankalar Yeminli Murakup Yardımcılığı, Bankacılık Uzman Yardımcılığı ve BDDK Yardımcılığı giriş sınavı için başvurular 10 Mart 2017 tarihine kadar BDDK resmi sitesinden yapılacak. Toplamda 100 personel alımı yapılacağı açıklandı. Konuya ilişkin bilgilendirmeyi BDDK resmi sitesinden takip edebilirsiniz.  

JANDARMA SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı'da sözleşmeli personel alacak. Başvurular Jandarma.tsk.tr adresi üzerinden 17 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvuru şartları ve detayları Jandarma Genel Komutanlığı resmi sitesinden takip edebilirsiniz.  

ŞEKER FABRİKALARI 250 PERSONEL ALACAK

Türkiye Şeker Fabrikaları 250 Sözleşmeli Mühendis alacak. Başvurular bugün başladı. İŞKUR resmi internet sitesinden ve il müdürlüklerinden konuya dair bilgilendirmeyi elde edebilirsiniz. Resmi duyuruya göz atmak için lütfen TIKLAYINIZ  

KTÜ SÖZLEŞMELİ HEMŞİRE VE SAĞLIK TEKNİKERİ ALACAK

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Hemşire ve Sağlık Teknikeri alacak! alımlar için başvurular Üniversite'nin personel dairesine şahsen yapılıyor. Başvurular için son tarih 7 Mart 2017 olarak açıklandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 3980 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı ve THKK 3980 Sözleşmeli SağlıkPersoneli Alacak! Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için tercih süreci 2 Mart 2017 tarihinde başlamıştı. Adaylar tercih işlemlerini osym.gov.tr adresi üzerinden 15 TL'lik tercih ücretini ödeyerek gerçekleştirebilecek.

SINAVSIZ MEMUR ALIMINDA KPSS ŞARTI YOK

KPSS'iz memur alımı ile ilgili olarak öncelikli olarak herkesin hayalini kurduğu memur olmak için KPSS'ye giren adayların şansı daha yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak aşağıda belirtmiş olduğumuz kurumlar bu alımları yılda belli seferlerde yapmakta ve az kontenjan oluşturmaktadır. KPSS şartı aramaksızın alım yapacak olan kurumlar bunlar olup bunlara başvuru için ise beklemek gerekmektedir. Her kurum kendi ihtiyacı olduğu doğrultuda açıklama yapacak ve belirli bir kontenjan belirtecektir. Alım yapmadan önce KPSS şartı aramasa da hepsi belirli şartların yerine getirilmesini isteyecektir. Özellikle belirli başlık dillerin bilinmesi, belli sertifikalara sahip olunması, ve en önemlisi mülakat…

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5