24 Kasım 2017 Cuma

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

KOSGEB başvuru sonuçları açıklandı - Kredi Sorgulama

KOSGEB sonuçları açıklandı. 460 bin işletmeye verilecek olan KOSGEB kredilerinin sonuçları kazanan işletmelere sms ve e-posta yoluyla iletildi. Sonuçlarını sorgulamak isteyen işletmeler http://www.kosgeb.gov.tr/ adresinden de sorgulama yapabiliyorlar.

02 Mart 2017 Perşembe 10:16
Bu haber 230 kez okundu
KOSGEB başvuru sonuçları açıklandı - Kredi Sorgulama
 KOSGEB başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Binlerce KOBİ'nin beklediği 50 bin TL'lik faizsiz kredi başvurularının sonuçları az önce açıklandı.460 bin işletmeye verilecek olan KOSGEB kredilerinin sonuçları http://www.kosgeb.gov.tr/ adresinden sorgulanıyor.

KOSGEB başvuru sonuçları açıklandı- Kredi Sorgulama için TIKLAYINIZ..

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve  Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB),  50 bin liralık 2017 yılı "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği" ödemeleri  kapsamında 460 bin 167 KOBİ'ye kredi faiz desteği verildiğini bildirdi.

Özlü, KOSGEB'in "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği"ne yapılan  başvuruların değerlendirme sonuçlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Çoğunluğu esnaf ve sanatkar olmak üzere, mikro ve küçük ölçekli,  yıllık net satış hasılatı 1 milyon 345 bin liranın altında olan işletmelerin,  yıllık net satış hasılatına göre 20 bin lira ile 50 bin lira arasında kredi faiz  desteğinden yararlanabileceklerini belirten Özlü, "Yapılan başvuruların  incelenmesi sonucunda güvenlik kriterlerini geçemeyenler, mükerrer başvurular,  tabela şirketleri, Bakanlar Kurulu kararıyla esnaf ve sanatkara kullandırılan  sıfır faizli 30 bin lira krediden faydalananların başvuruları geçersiz sayıldı."  ifadesini kullandı.

Bakan Özlü, KOSGEB'in 50 bin liralık 'Sıfır Faizli İşletme Kredisi  Faiz Desteği' ödemeleri kapsamında 460 bin 167 KOBİ'ye kredi faiz desteği  verildiğini aktardı.

Özlü, söz konusu krediden ağırlıklı olarak ihtiyaç sahibi mikro  işletmelerin faydalanmasını öngördüklerine işaret ederek, kredinin ilk 1 yılının  geri ödemesiz olacağını, kalanının da 2 yıl içinde üçer aylık eşit taksitlerle  ödeneceğini kaydetti.

Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği ödemeleri kapsamında 15-20  gün içinde piyasaya yaklaşık 11 milyar lira sıcak para girişi olacağını belirten  Özlü, "Kullandırılacak kredi için geçerli olacak 2,5 milyar lira faiz gideri  KOSGEB tarafından bütçe içinden karşılanacak. Bu uygulamayla amacımız,  büyüklüklerine göre ihtiyacı olan ve şartları sağlayan tüm işletmelerimizin bu  krediden faydalanmasını sağlamak." değerlendirmesinde bulundu.

KOBİ'LER SONUÇLARI NASIL ÖĞRENECEK? 

KOSGEB'in 2017  Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine hak kazanan işletmelerin, başvuru  aşamasında sisteme girmiş oldukları e-posta adreslerine e-posta, cep telefon  numaralarına da SMS olarak bilgi notu gönderilmeye başlandı.  İşletmeler  ayrıca başvuru yaptıkları "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" web adresinden giriş  yaparak başvuru sonuçlarını ve kullanabilecekleri kredi miktarını  öğrenebilecek.  Kredi başvurusu onaylanan işletmeler,  "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" web adresinden giriş yaparak başvuru sonucuna  ilişkin çıktı alıp KOSGEB ile protokol imzalayan bankalardan (Akbank, Denizbank,  QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı  ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası) herhangi birisine giderek kredi işlemlerini  başlatabilecek.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5