23 Kasım 2017 Perşembe

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Babaanne projesi sonuçları açıklandı (TIKLA - ÖĞREN) - Torun maaşı Sorgulama

'Büyükanne projesi'nde maaş hakkı kazananlar açıklandı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Büyükanne Projesi"nde maaş almaya hak kazananları açıkladı. İsimlerin yer aldığı liste, Çalışma Bakanlığının internet sitesinde yayımladı.Büyükanne projesi nedir? Büyükanne Torun maaşını kimler alabilir?

17 Mart 2017 Cuma 10:44
Bu haber 463 kez okundu
Babaanne projesi sonuçları açıklandı (TIKLA - ÖĞREN) - Torun maaşı Sorgulama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Büyükanne Projesi"nde maaş almaya hak kazananları açıkladı. İsimlerin yer aldığı liste, Çalışma Bakanlığının internet sitesinde yayımladı.Büyükanne projesi nedir? Büyükanne Torun maaşını kimler alabilir?

'Büyükanne projesi'nde maaş hakkı kazananlar açıklandı- TIKLA ÖĞREN

Müezzinoğlu, "Almanya, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmı, Türkiye'nin güçlü büyümesinden ve gelişmesinden son dönemde ciddi rahatsızlık duyuyor. Bunu özellikle 2013 Gezi olaylarından itibaren çok net gözlemleyebiliyoruz. Türkiye aleyhine olabilecek bütün gelişmelerin arkasında ya destekçi olarak var ya organizatör olarak var." diye konuştu.


 

ÖNEMLİ DUYURU!

Büyükanne Projesi Başvuru Sonuçları Açıklanmıştır. Başvuru Sorgulama Sayfasından Başvurunuzun Sonucunu Öğrenebilirsiniz.
 

Projeye Katılması Uygun Görülen Hak Sahipleri 15 - 31 Mart 2017 tarihleri arasında projeye katılımını teyit etmek için ikamet ettiği ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvurması ve gerekli belgeleri belirtilen süre içinde İl Müdürlüğüne teslim etmesi gereklidir.
 

BÜYÜKANNE PROJESİNE KATILMASI UYGUN GÖRÜLEN BAŞVURU SAHİPLERİNİN İZLEYECEĞİ ADIMLAR 

KADIN İSTİHDAMININ DESTEKLENMESİ İÇİN BÜYÜKANNE PROJESİ UYGULAMA REHBERİ

Kadın İstihdamının Desteklenmesi İçin Büyükanne Projesi


Kadın İstihdamının Desteklenmesi İçin Büyükanne Projesi’nin amacı, 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere verilecek yardım ile hâlihazırda çalışıyor olan kadınların işgücü piyasasından çekilmelerini önlenmek ve çocuklara büyükanneleri ile birlikte büyüme imkânı sağlayarak kültür aktarımına destek olmaktır.


Projenin uygulandığı iller; Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri, Gaziantep olarak belirlenmiştir. Projenin süresi 12 aydır.
Başvurular, 9-20 Şubat 2017 tarihleri arasında internet üzerinden “https://buyukanne.csgb.gov.tr” adresinden alınmıştır.


Yapılan değerlendirme sonucunda Projenin pilot uygulamasına katılması uygun görülen başvuru sahiplerine, başvuru esnasında bildirilen anneye ait elektronik posta ve cep telefonu numarası (kısa mesaj) üzerinden Bakanlık tarafından bilgilendirme yapılır.


Ayrıca, tüm başvuru sonuçlarının, internet üzerinden https://buyukanne.csgb.gov.tr” adresinden 15 Mart 2017 tarihi itibariyle sorgulanabilmesi de mümkündür.

 "Başvuru Rehberini indirmek için tıklayın."

"İnsanı kandırma niyetiyle sığ, yalan cümleler söyleniyor"
Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülecek olmasıyla ilgili eleştirileri hakkında şunları söyledi:

"Burada resmen insanı kandırma niyetiyle sığ, yalan cümleler söyleniyor. Bir defa kim olursa olsun, ister milletvekili, ister cumhurbaşkanı, ister başbakan, ister bakanın yaşını ve gününü doldurmadan emekli olma şansı yok. İlk defa milletvekili olacaklar için de asla 60 yaşından önce erkekleri, 58 yaşında önce de kadınları emekli yapmayan bir sistemimiz var."

Bakan Müezzinoğlu, "Biz AK Parti olarak şunu diyoruz, 18 yaşında seçme hakkını verdiysek, seçilme hakkını da verelim. Biz buradan istiyoruz ki Recep Tayyip Erdoğanlar çıksın. Ama onlar korkuyor Kılıçdaroğulları çıkacak diye. O korku dolayısıyla gençlere 'Ey genç kendini inkar et, hayır de' diyor. Niye kendini inkar etsin? İster siyasetçi olur, ister olmaz. Hakkını cebine koysun. Hakkını niye Kılıçdaroğlu'nun cebinde tutuyor ki." dedi.

Müezzinoğlu, "Yanlış, artık kelime tam oturuyor, resmen bilerek söylüyor. Sayın Kılıçdaroğlu burada kesinlikle bilerek duygu sömürüsü ve istismar yapıyor ama bu kadar yalanla bir yere varılmaz." diye konuştu.

Babaanne projesinde hak kazananlar açıklandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Büyükanne Projesi"nde maaş almaya hak kazananları açıkladı. İsimlerin yer aldığı liste, Çalışma Bakanlığının internet sitesinde yayımladı.

Müezzinoğlu, "Asgari ücretin üçte biri gibi bir rakamı büyükanneye uygun gördük. Bu bir emek hakkı değildir. Bu bir ödül, ikramiye, destektir." ifadelerini kullandı.

Hak kazanan isimleri öğrenmek için tıklayın

'4 milyon emekli promosyon aldı'
Bakan Müezzinoğlu, şu ana kadar 4 milyonun üzerinde emeklinin banka promosyonu aldığını söyledi.

'Kayıt dışında hedef yüzde 25'lere indirebilmek'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kayıt dışı istidam oranı hakkında, "İlk hedefimiz bunu yüzde 25'lere indirebilmek. Bu konuda çok yönlü bir kampanya için hazırlık yapıyoruz." dedi.

Müezzinoğlu'nun gündeme ilişkin açıklamaları, AA'nın internet sitesi (www.aa.com.tr) ile AA Twitter hesabı "@anadoluajansi" üzerinden anlık yayımlanıyor.

Anahtar Kelimeler: Babaanne Projesi Sonuçları

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5