25 Kasım 2017 Cumartesi

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Ygs sonuçları açıklandı (ÖSYM) 2017 YGS sonuçları Sorgulama

Ygs sonuçları açıklandı (ÖSYM) 2017 YGS sonuçları Sorgulama / Son dakika gelen bilgilere göre ÖSYM YGS sonuçları açıklandı. Üniversite adaylarının merakla beklediği ÖSYM YGS sonuçları 2017 için nihayet ygs sonuçları açıklandı.YGS sınav sonuçları sorgulama için aktif linki tıklayınız.

28 Mart 2017 Salı 18:12
Bu haber 146 kez okundu
Ygs sonuçları açıklandı (ÖSYM) 2017 YGS sonuçları Sorgulama
 Ygs sonuçları açıklandı (ÖSYM) 2017 YGS sonuçları Sorgulama / Son dakika gelen bilgilere göre ÖSYM YGS sonuçları açıklandı. Üniversite adaylarının merakla beklediği ÖSYM YGS sonuçları 2017 için nihayet ygs sonuçları açıklandı.YGS sınav sonuçları sorgulama için aktif linki tıklayınız.
Binlerce üniversite adayının merakla beklediği Ygs sonuçları açıklandı.ÖSYM son dakika gelen bilgilere göre ÖSYM 2017 YGS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM Sınav sonuç açıklama sistemi tarafından açıklanan YGS sonuçları açıklandı haberi burada. YGS sınav sonuçları için aktif linki tıklayınız. YGS sonuçları için aktif linki tıkladıktan sonra ÖSYM sonuç açıklama sistemine yönlendireleceksiniz.

ÖSYM YGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI - TIKLAYINIZ

YGS sınav sonuçları için aktif linke tıklayarak TC Kimlik no ile rahatlıkla 2017 YGS sonuçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. ÖSYM YGS sınav sonuçları osym.gov.tr ile eş zamanlı olarak trhaberler.com adresinden öğrenebilirsiniz. YGS sonuçları hakkında çıkan tüm haberleri buradan okuyabilirsiniz. YGS sonuçları ÖSYM 2017 sorgu sayfası için yukarda belirtilen YGS sınav sonuçları açıklandı linkine tıklayınız.

YGS puanı ile alan 2 ve 4 yıllık bölümler 2017 listesi

YGS ile girilen 4 yıllık bölümler listesi : YGS için belirlenen puan türlerinin her biriyle girilebilecek yükseköğretim programları farklı olacak. YGS-3 puan türü ile girilebilecek 4 yıllık bölümler çok fazla değil. 2017 YGS puanı ile tercih edebileceğiniz 4 yıllıklar arasında şunlar var : Kimya Öğretmenliği YGS-2, Okul Öncesi Öğretmenliği programına YGS-5; Özel Eğitim Öğretmenliği, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği, İlahiyat gibi programlara YGS-4; Üstün Zekalılar Öğretmenliği, İşletme Bilgi Yönetimi (Yüksekokul), İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) programlarına YGS-6 puan türüyle öğrenci yerleştirilecek.YGS ile girilen 2 yıllık ön lisans bölümleri için tercih edebileceğiniz bölümler şunlar : YGS-1 puan türüyle ön lisans programları olan Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, Makina, Mekatronik, Otomotiv Teknolojisi; YGS-2 ile Ağız ve Diş Sağlığı, Anestezi, Boya Teknolojisi, Çevre Sağlığı, Kağıt Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Maden Teknolojisi; YGS-3 ile Basın ve Yayıncılık, Adalet, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik;

YGS puanı ile girilebilen 2 yıllık bölümler : YGS-4 ile Aşçılık, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Çocuk Gelişimi, Geleneksel El Sanatları, Görsel İletişim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Turizm Animasyonu, Marka İletişimi; YGS-5 ile Basım ve Yayın Teknolojileri, Emlak ve Emlak Yönetimi, İkram Hizmetleri, Kooperatifçilik, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Mimari Restorasyon, Otobüs Kaptanlığı, Posta Hizmetleri, Turizm ve Seyahat Hizmetleri; YGS-6 ile Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Çay Eksperliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, Tapu ve Kadastro, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Pazarlama gibi bölümlere girilebilecek.

ÖSYM YGS sonuçlarını neden açıklamıyor?

YGS sonuçları 2017 ÖSYM sorgu ekranı sonuc.osym.gov.tr'den açıklanıyor. ÖSYM YGS sonuçları 2017'yi açıkladı mı diye merak edenler trhaberler.com'u takip edin. YGS sonuçları sorgulama ekranı 2017 ÖSYM ile aynı anda trhaberler.com'da aktif olacak. ÖSYM YGS sonuçlarını bugün açıklıyor.

YGS sonuçları 2017 ÖSYM sorgu ekranı sonuc.osym.gov.tr'den açıklanıyor. ÖSYM YGS sonuçları 2017'yi açıkladı mı diye merak edenler trhaberler.com'u takip edin. YGS sonuçları sorgulama ekranı 2017 ÖSYM ile aynı anda trhaberler.com'da aktif olacak. ÖSYM YGS sonuçlarını bugün açıklıyor.ÖSYM'den yapılan 2017 YGS sonuçları açıklamasına göre YGS sonuçları bugün sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanacak. Adaylar TC Kimlik Numarası ve ÖSYM Aday Şifreleri'yle YGS sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresi erişime açılır açılmaz öğrenecekler. Peki YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak? YGS'ye giren adayların en çok merak ettiği konu kuşkusu YGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak. ÖSYM YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak sorusuna yanıt vermedi ancak geçmiş yıllardaki uygulamalara göre ÖSYM YGS 2017 sonuçların bugün saat 14.00'den sonra açıklayabilir. Öte yandan Twitter'da ÖSYM Başkanlığı'ndan gelecek YGS sonuçları 2017 açıklamasını bekleyen adayların esprileri günün en çok konuşulanı oldu. #ösym hashtagı TT listesine girdi.YGS sonuçları sorgulama nasıl yapılıyor : YGS 2017 sonuçları sorgu ekranına öğrenciler ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sistemi sonuc.osym.gov.tr adresini bilgisayarlarının arama çubuğuna yazarak ulaşabilirler. sonuc.osym.gov.tr adresine giren adaylar TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifresini çıkan ekrandaki kutucuklara yazarak YGS sonuçlarına ulaşabilirler. YGS sonuçları sorgulama ekranı linkine adaylar ÖSYM ile aynı anda trhaberler.com'da olacak.

YGS sonuçları yalnızca sonuc.osym.gov.tr sitesinde olacak. ÖSYM ayrıca belge göndermeyecek ÖSYM geçmiş yıllarda olduğu gibi YGS sonuçlarını yalnız online erişim ile duyuruyor. YGS sonuçları 2017 için adaylara ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar tüm işlemleri için YGS sonuç belgelerini sonuc.osym.gov.tr adresinden çıktı alarak halledebilecekler.

Son dakika YGS sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Üniversite adaylarının 12 Mart 2017 tarihinde girmiş olduğu YGS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM 2017 YGS sınav sonuçları ÖSYM ile eş zamanlı olarak sitemizde yayınlandı. ÖSYM YGS sonuçları açıklandı. Son dakika ÖSYM 2017 YGS sınav sonuçları sorgulama için aktif linki tıkla.

ÖSYM 2017 YGS SINAV SONUÇLARI SORGULAMA - TIKLAYINIZ

ÖSYM tarafından 12 Mart 2017 günü binlerce Üniversite adayının girdiği YGS sınav sonuçları için açıklama yaptı. ÖSYM son dakika bilgisi olarak YGS sınav sonuçları açıklandı. YGS sınav sonuçları aktif linki sitemizde mevcuttur. ÖSYM sitesi yoğun giriş sebebiyle açılmayabilir. Üniversite adaylarının merakla beklediği YGS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM sitesi kasabilir bu yüzden sayfamızı takipte kalınız. ÖSYM sınav sonuçları açıklandı haberi ana sayfamızda mevcuttur.

Son dakika ygs sınav sonuçları açıklandı. Ösym'den son dakika açıklaması. ÖSYM YGS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM 2017 YGS sonuç öğren. Tıkla YGS 2017 sınav sonuçları için aktif linki tıklayınız. 2017 yılı Üniversite adaylarının merakla beklediği YGS sınav sonuçları eş zamanlı olarak haberimizde yayınlandı.

YGS SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

YGS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM YGS sınav sonuçları osym ile eş zamanlı olarak sitemizden sorgulama yapabilirsiniz. ÖSYM YGS sonuç sorgu sayfası için aktif linki tıklayınız. İşte 2017 YGS sınav sonuçları sorgulama sayfası.

Üniversite adaylarının merakla beklediği YGS sınav sonuçları osym.gov.tr ile eş zamanlı olarak haberimizde yayınlanmıştır.

YGS SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

YGS yani Yükseköğretime Geçiş Sınavı lise son sınıf öğrencileri ve lise mezunu kişiler için düzenlenmektedir. Bu sınav ile adaylar 160 dakikalık süre boyunca 160 soru cevaplamaktalardır. Soruların derslere göre dağılımı şu şekildedir;
 Türkçe Testi: 40 soru
Matematik Testi: 40 soru
Sosyal Bilimler Testi: 40 soru
Fen Bilimleri Testi: 40 soru

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

YGS konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Lise öğrenimini tamamlamış olan her vatandaş istediği kadar YGS ye girebilmektedir. YGS sonuçlarına göre 180 puanını aşmış olan adaylar istedikleri takdirde belirtilen süre içerisinde LYS sınavlarına da başvuru yapabilir. Fakat LYS zorunlu değildir adaylar YGS puanlarıyla da tercih yapabilmektedirler.

2017 yılı için YGS geçtiğimiz 12 Mart tarihinde yapılmıştı. Üniversite hayali kuran birçok aday 160 dakikalık süre boyunca sınava tabii tutuldu. Geçtiğimiz yıla oranla sınava giren aday sayısında 87 bin 339 kişilik bir artış olmuştur. 2017 yılında sınava girmek  için 2 milyon 265 bin 902 kişi başvuru yapmıştı. Ancak sınav sistemimde birtakım değişikliklere giden ÖSYM bu yıl ilk defa 10.00 da başlayacak sınav için adayların en geç 9.45 de sınav salonunda bulunmaları konusunda uyarmış ve sınava geç kalan adaylar sınava girememişlerdir. Bu konuda Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç  "Hukuk çerçevesinde bunları değerlendireceğiz. 'Sınav saatinden 14 dakika erken geleni almıyorum' demekle anayasanın 42. maddesini ihlal etmiş olursun. Yazık günah değil mi?" sözleri ile sınava geç kalan adaylara yönelik bir çalışma yapılabileceği müjdesini vermiştir.

YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 ÖSYM nin yapmış olduğu yenilik bununla da sınırlı kalmamıştır. ÖSYM bu yıl sınava giren adayları ve ailelerini rahatlatacak bir yenilik ile sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacağını duyurmuştur. YGS sonuçları 28 Mart 2017 tarihinde ÖSYM sonuç açıklama sayfası üzerinden yayınlanacaktır. Sonuçların saat kaçta yayınlanacağına dair bir duyuru yapılmamıştır. Sonuçların açıklanması ile birlikte adaylar sonuç açıklama sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sonuçları görüntüleyebilecektir. Adaylar sınav sonuçlarını yalnızca sistem üzerinden öğrenebilecekler bunun dışında herhangi bir şekilde adaylara postayla sonuç gönderilmeyecektir.2017 LYS Başvuruları Ne Zaman?

LYS başvurusu yapmak için adayların YGS puan türlerinden herhangi birisinden 180 puan almış olmaları gerekmektedir. Barajı aşan adaylar sınavlardan istediklerine başvuru yapabilirler. LYS için başvurular 4-17 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır.

LYS de Kısa Cevaplı Soru Uygulaması Geliyor

ÖSYM bu yıl için bir başka değişiklik olarak adaylara kısa cevaplı soru uygulamasını getirmeyi planlıyor. Adaylar bu konuyla ilgili daha kapsamlı bilgiye ve örnek sorulara ÖSYM resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirler. Kısa cevaplı sorular her LYS için 3 soru olacak şekilde belirlenmiştir. Kısa cevaplı sorular için yanlış cevapların doğru cevabı götürmeyeceği belirtilmiştir.

Kısa Cevaplı Soruların Dağılımı;

LYS 1- Matematik 3 soru
LYS 2- Biyoloji 1 soru, Fizik 1 soru ve Kimya 1 soru
LYS 3- Edebiyat 2 soru, Coğrafya 1 soru
LYS 4- Felsefe 1 soru, Coğrafya 1 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soru
LYS 5- Yabancı Dil 3 soru

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017-Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)/ Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) başvurularında, e-okul’dan eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Kurumları İşlemleri Sisteminin 17 Mart 2017 tarihinde açıldığını bildirdi.

ÖSYM'DEN YGS ADAYLARINA ÖNEMLİ DUYURU

2017-YGS/LYS başvurularında, e-okul’dan eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi 17 Mart 2017 tarihinde açılacaktır.

Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecektir.

https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri https://bmis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri ile aynıdır. https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgilerini hatırlamayan Okul Müdürlükleri bu bilgilerini, 444 6796 (ÖSYM) numaralı Çağrı Merkezinden öğrenebileceklerdir.

YGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversiteye girişin birinci aşaması olan ve 2 milyon 265 bin 902 adayın başvurduğu Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın soruları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Öğrenciler şimdi de YGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. 

ÖSYM’nin yayınlamış olduğu sınav takvimine göre YGS sonuçlarının açıklanma tarihi 28 Mart 2017 olarak belirtilmekte.

LYS TARİHLERİ

LYS-4 (Sosyal Bilimler): 10 Haziran

LYS-1 (Matematik): 11 Haziran

LYS-2 (Fen Bilimleri) ve LYS-5 (Yabancı Dil): 17 Haziran

LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 18 Haziran

Aylarca hazırlandı ama YGS’ye giremedi

Sosyoloji okumak isteyen Serenay Sarıkaya, geçen Eylül’den bu yana üniversite sınavlarına hazırlanıyor, haftanın 3 günü özel ders alıyordu.

Posta’nın haberine göre “Fi” dizisinin çekimleri yüzünden çok yorulan Serenay Sarıkaya uyanamadığı için 12 Mart’taki YGS’ye giremedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5