25 Kasım 2017 Cumartesi

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

TEOG 2. dönem sınavı ne zaman, hangi gün? EOKUL not sorgulama

TEOG 2. dönem sınavı ne zaman, hangi gün? EOKUL not sorgulama. Öğrencilerin merakla bekledi TEOG ikinci dönem sınav takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki 2017 TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavı ne zaman yapılacak?

31 Mart 2017 Cuma 09:23
Bu haber 133 kez okundu
TEOG 2. dönem sınavı ne zaman, hangi gün? EOKUL not sorgulama
 TEOG 2. dönem sınavı ne zaman, hangi gün? EOKUL not sorgulama. Öğrencilerin merakla bekledi TEOG ikinci dönem sınav takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki 2017 TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavı ne zaman yapılacak?E Okul Yönetim Bilgi Sistemi sistemi Milli Eğitim Bakanlı tarafından düzenlenmiş bir sistemdir. Bu sistemle öğretmen öğrencilerin notlarını sisteme kayıt yaparak rahatlıkla internet üzerinden öğrenme fırsatı tanımaktadır.  E Okul Yönetim Bilgi Sistemi (eokul)- E okul giriş sistemi için tıklayınız.

Lise eğitimine devam edecek öğrenciler için en önemli sınavların başında gelen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı takvimi belirlendi.E Okul Yönetim Bilgi Sistemi sistemi Milli Eğitim Bakanlı tarafından düzenlenmiş bir sistemdir. Bu sistemle öğretmen öğrencilerin notlarını sisteme kayıt yaparak rahatlıkla internet üzerinden öğrenme fırsatı tanımaktadır.

E OKUL SİSTEMİ GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZE okul sistemi üzerinden öğrenciler karnelerine girilen notlarını öğrenebilirler. E okul sistemine giriş yapmak için bir şifre edinmeniz yeterli olacaktır. E okul giriş için lütfen aktif olan linki tıklayınız.

Eokul sistemi MEB e okul sistemi giriş ile açılan sayfada öğrenci TC kimlik no, öğrenci okul no yu doğru girdikten sonra sürekli değişkenlik gösteren rakamları doğru girmeniz yeterli olacaktır. Giriş yaptıktan sonra öğretmenler için notları girmek, veliler için velisi olduğu öğrencinin notlarını ve ya devamsızlık günleri, öğrenciler için ise notlarını öğrenmek çok kolay hale gelmiştir. E okul veli bilgilendirme sistemi ile birlikte E okul yönetim bilgi sistemi aynı portal üzerinde birleştirilmiştir.

Peki 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı içinde TEOG sınavı ne zaman olacak? İşte yanıtı;

2017 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi internet sitesinde açıklanan 2017 yılı sınav uygulama takvimine göre, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında düzenlenecek ikinci dönem merkezi ortak sınavlarının 26-27 Nisan 2017'de gerçekleştirileceği belirlendi.

Ortak Sınavlar birinci gün oturumlarındaki dersler başlama saatleri, soru sayısı ve süreleri şöyle:
 
09.00 Türkçe 20 soru 40 dakika
10.10 Matematik 20 soru 40 dakika
11.20 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 20 soru 40 dakika
 
Ortak Sınavlar ikinci gün oturumundaki dersler, başlama saatleri, soru sayısı ve süreleri şöyle:
 
09.00 Fen Bilimleri 20 soru 40 dakika
10.10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20 soru 40 dakika
11.20 Yabancı dil 20 soru 40 dakika

TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır. Her adayın cevap kâğıdı, optik okuyucuyla okutulacaktır.
Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; 

[(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

8’inci sınıfta her dönem için uygulanan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

Salon görevlilerince kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, kopya sonucu iptal edilen o dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır.

Engelinden veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerin ortak sınav puanı, yıl sonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarak hesaplanacaktır. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır.

Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5