23 Kasım 2017 Perşembe

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

1500 engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman son?

Milli Eğitim Bakanlığı şubat ayında 1500 engelli öğretmen ataması yapılacağını duyurmuştu. Yapılan açıklamaya göre öğretmen atama başvuruları 21 Şubat' ta başladı. 1500 engelli öğretmen alımı başvuruları şartları neler? 1500 engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman son? Peki engelli öğretmen alımı için başvurular nereden, nasıl yapılır? Başvurular ne zamana kadar yapılacak? tüm gelişmeler haberimizde...

02 Mart 2017 Perşembe 10:59
Bu haber 234 kez okundu
1500 engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman son?
 Bin 500 engelli öğretmen ataması için başvuruları 21 Şubat itibariyle başladı. Başvurular 24 Şubat tarihine kadar devam edecek. 1500 engelli öğretmen alımı başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden yapılacak! 

1500 engelli öğretmen alımı başvuruları için Tıklayınız

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İlgili mevzuat hükümlerine göre bin 500 kontenjana yapılacak engelli öğretmen alımı için ön başvurular, 21-24 Şubat 2017 tarihlerinde alınacak. Adaylar, "https://mebbis.meb.gov.tr" veya "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunu dolduracak. Çıktısı alınan başvuru formu ile istenen belgeler il milli eğitim müdürlüklerine onaylattırılacak.

Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve 2016 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek, ayrıca halen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları da alınacak. Ataması yapılan engelli öğretmen adaylarının göreve başlama işlemleri esnasında, başvuruda istenilen belgeler ile öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan adaylardan başvuru esnasında muvafakat belgesi istenmeyecek ancak ataması yapılanlar, göreve başlama işlemleri esnasında bu belgeyi ibraz edecek. Atamalar, bakanlığın belirleyeceği tarihte adayların tercih ettiği illere ilan edilen kontenjan sınırlılığında, EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri valiliklerce belirlenecek.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5