25 Kasım 2017 Cumartesi

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Avusturya, İslami anaokulları istemiyor

Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurz, İslami değerlerin verildiği anaokullarının yeterince Almanca eğitim vermediğini ve kapanması gerektiğini söyledi.

22 Haziran 2017 Perşembe 17:03
Bu haber 78 kez okundu
Avusturya, İslami anaokulları istemiyor
 
KURIER gazetesinin düzenlediği panelde konuşan Kurz, Müslüman ailelerin çocuklarını gönderdiği, okul öncesi temel eğitimin yanı sıra İslami değerlerin de aktarıldığı anaokullarının, toplumdan izole bireyler yetiştirdiğini savundu.
Başkent Viyana’da 10 bine yakın çocuğun bu anaokullarına gittiğini belirten Kurz, vergilerle finanse edilen okul öncesi eğitim kurumlarının düşük seviyede eğitim verdiklerini, buralara giden çocukların yeterince Almanca öğrenemediğini söyledi.

KRİTERLERİ ZORLAŞTIRIRSAK...

İslami kreşlerin kapatılmasına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Kurz, “Bu kurumlar vergilerle finanse ediliyor, devletten yardım alıyorlar. Eğer kriterleri zorlaştırırsak, yardım alamazlar ve kapanırlar. Bundan bağımsız olarak bence, bunlara ihtiyaç yok. İslami kreşler olmamalı” ifadelerini kullandı.
Sığınmacı sorununa da değinen Kurz, Avusturya’nın Yunanistan ve İtalya’dan daha fazla sığınmacı aldığını söyledi.
Kurz, Afrika kıtasında bir milyarın üzerinde insanın yaşadığını belirterek, Balkan rotasının ardından Akdeniz’in de sığınmacı geçişine kapatılması gerektiğini kaydetti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5