15 Aralık 2017 Cuma

Fenerbahçe Cagliari maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

AB Temsilcisi Türkiye’ye geliyor

Referandum sürecinde gerilen Türkiye-AB ilişkilerini yeniden rayına oturtma ve hız kazandırma hedefli temaslar kapsamında AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, 6 Temmuz’da Türkiye’ye gelecek.

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:07
Bu haber 88 kez okundu
AB Temsilcisi Türkiye’ye geliyor
 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun bir başka programı olduğu için AB Bakanı Ömer Çelik’le görüşmesi beklenen Hahn’ın ziyaret gündeminde Türkiye-AB ilişkileri kapsamında birçok konu olmasına rağmen vize muafiyeti ve başta Suriyeliler olmak üzere göçmen konusu ana gündemi oluşturacak.

VİZE VE GÜMRÜK BİRLİĞİ

Ankara, vize muafiyeti konusunda 72 kriterden eksik kalan 7 kriter konusunda önemli ilerlemeler olduğu görüşünde. Ankara, ayrıca Suriyeli mülteciler için öngörülen 3+3 milyar Euro’luk AB yardımının 3 milyar Euro’luk bölümünün ulaştırılması gerektiğini masaya getirecek. AB’nin ise ilerlemenin sağlıklı şekilde sağlanabilmesi için öncelikle OHAL’in en kısa süre içinde kaldırılması görüşünü bir kez daha gündeme getireceğine kesin gözle bakılıyor. 1997 başından beri yürürlükte olan Gümrük Birliği’nin güncellenmesi de gündemde olacak. 25 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel’de temaslarda bulunmuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En çok hangi diziyi izliyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner6
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV
banner5